Psikoloji Öğretmenliği Atamaları Taban Puanları

24 yorum

 1. psikoloji zaten terapi ve özel sektör içibn seçilmiş bir meslektir. Onların devlette işi yok. Pdr ci olanlar zaten kendiliğinden basit bir puanla devlete kapak atabiliyor…

 2. psikoloji bölümünün özel sektör ve terapi için seçilmiş bir meslek olması nedir bilemiyorum ama bu konuda eğitim almıs ve tercihini herhangi bir ortaöğretim kurumunda öğretmen olmaktan yana kullanacak bir psikoloji bölümü mezununun psikolojiyle alakası olmayan bölümlerden mezun olan kişilere nazaran devlette işi olduğunu düşünüyorum.

 3. yukarıda okuduğum yorumların her ikizside haklı psikolok olarak istediğin yönde ilerleye bilirsin bazıları kendi başına hareket eder bazıları devlete çalışır ama biliyoruz ki devlet her zaman avantajlıdır kumarda bile kasa kazanır

 4. arkadaşlar psikoloji okumuş olmak demek, özel sektöre çalışmak ve terapi yapmak anlamına gelmiyor. devlette hastaneler, adalet bakanlığı, iç işleri bk, sos hizm çocuk esrg kurumları, üniversiteler vb kurumlarda da devlet memuru olarak çalışabiliyorsunuz.. buralarda görüşmeler yapıp, çeşitli testler uyguluyorsunuz.. silah alma ruhsatı için kişilik testlerini kim yapıyor sanıyosunuz? tv de saçma salak dizilerde gösterildiği gibi bir meslek değildir psikologluk! her psikolog o şekilde çalışmıyor..

 5. ayrıca psikoloji öğretmenliği için de psikoloji okumak yetmiyor, formasyon alıp sosyoloji, antropoloji ya da felsefe gibi bir yandal seçip kredi tamamlamanız gerekiyor. çok mantıklı bir iş değil.. gireceğiniz ders saatini ve üniversitede okuduğunuz dersler baz alındığında..

 6. ben anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim.bu yıl kpss ye girmek istiyorum eğer herhangi bir alanda panım tutarsa bu daha sonra bi sorun teşkil eder mi benim için yanıtlarsanız sevinirim

 7. iki senedir istanbulda devlet hastanesinde çalışıyorum.test yapılıyor,görüşmeler sanıldığı kadar değil.devlet sektöründe olmanın rahatlığı var tabi ancak bu durum mesleki körelmeye sebep oluyor.

 8. şu anda lys sınavlarına hazırlanıyorum i psikoloji bölümlerini tercih etmek istiyorum . puanlarıda bana göre oldukça yüksek . okuldan sonra iş bulamama gibi kaygılarım var puanıma yazık olur sa diye korkuyorum ama psikoljide çok seviyorum . hayal kırıklığı yaşarmıyım.

 9. mrb psikoloji bölümünü okumak isteyen arkadaşlar, ben Uluslararası Saraybosna Universitesi psikoloji bölümünü okuyorum. Psikoloji bölümünü tercih yapmak isteyen arkadaşlara, Bu bölüm gelecekte daha da önemli bir bölüm haline gelecektir yeter ki hedefleriniz olsun ve bu yola doğru ilerleyin. Tercih yapmaktan ve açıkta kalmaktan hiç kormayın çünkü hiç bir psikoloji bölümü öğrencisi açıkta değildir…

 10. sayın KSM şuan için öle görülüyor olabilir ama bundan 4-5 yıl sonra göreceksiniz o bölümlerdeki yıgılmaları.Belki siz yırtmış olcaksınız ama geriden gelen çocuklara yazık olcak.

 11. Ben şuanda sonuç bekleyen ünv adaylarından biriyim sayısal öğrencisiyim 2 hayalim vardı psikolog yada ftr ci olmak sınava çok az bi zamn kala sadece psikolojiye yöenldim..Eger sınav sonucum iyi gelmese de başka bölüm yazmak istemiyor bir sene daha hazırlanmakk istiyorum.Sizce pdr de yazsam mı yoksa sadece psikoloji mi yazsam?cvbı özellikle o bölümlerde okuyan biri sevda_26_01@hot. mail adresine bir an önce atarsa sevinrim benm için çok önmli şimdiden teşekkürler.

 12. arkadaşlar ben psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim ve de 1 yıl sonra eğitimi mi ve alandaki bilgilerimi tamamladıktan sonra psikolog olmaya aday olacam psikolog olacam demiyorum çünkü engin deneyim ve biligi sahibi olmak gerekiyor.Psikologun çalışma şartları haddinden fazla arkadaşlar bunlar ; sağlık bakanlığı,shçk,huzurevi,adalet bakanlığı,adli tıp,emniyet genel müdürlüğünde,toplum sağlığı merkezleri,rehabilitasyonlar ve kreşlerde çalışıyorlar.Anlayacağınız üzerine yeter ki isteyin siz ve azimle çalışın psikoloji bölümünü kazanmak için iyi günler dilerim ….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*